Współczynnik odrzuceń wg czasu spędzanego na stronie. Kiedy warto i jak go ustawić?

br-czas-na-stronie

W pierwszej części materiału o współczynniku odrzuceń powiedzieliśmy, jak jest definiowany w Google Analytics. Jedną z możliwości jego modyfikacji jest ustawienie odrzuceń na podstawie czasu spędzanego na stronie. Możesz to zrobić wykorzystując eventy Google Analytics oraz funkcję Timera w Tag Managerze.

Czytaj dalej

Czym dokładnie jest współczynnik odrzuceń?

czym-sa-odrzucenia

Braki w rozumieniu współczynnika odrzuceń (ang. bounce rate) dosyć często rodzą problemy przy analizie danych. Dlatego współczynnik odrzuceń to temat na którego wyjaśnienie chciałbym poświęcić odpowiednią ilość czasu. Ta teoretycznie prosta miara kryje w sobie bowiem kilka sporych pułapek. Już w trakcie pisania tego tekstu okazało się, że kwestie dotyczące BR o których chciałbym napisać […]

Czytaj dalej

Jak przetestować poprawność instalacji kodów Google Analytics?

debugowanie-ga

Jak posłużyć się dodatkiem Google Analytics Debugger, aby przetestować poprawność implementacji kodów analitycznych?

Czytaj dalej

Gunning Fog Index – dostępność i czytelność tekstu

gunning-fog-index

Czy teksty, które publikujemy w internecie są łatwe w odbiorze dla naszych czytelników? Guning Fog Index pomaga w ocenie przystępności tekstu.

Czytaj dalej

Projektowanie czytelnego tekstu

]

Co jest ważne przy projektowaniu tekstu czytelnego dla użytkownika? Jak dobrać takie elementy, jak: wielkość fontu, kolor, kontrast, interlinia, układ tekstu? Zobacz czym warto się kierować, aby stworzyć tekst czytelny dla odbiorcy i łatwy do sprawnego skanowania wzrokiem.

Czytaj dalej